Naozaj bezpečný trezor

Naozaj bezpečný trezor
Fieldset
Anonymný
10. 5. 2019
0 komentárov

Domáce vlámanie je v súčasnej dobe stále skloňované. Je to jedna z tých vecí, ktoré nechce nikto zažiť ale taktiež jedna z tých vecí pri ktorej si vravíme „mne sa to nikdy nestane“. Bohužiaľ vo veľa prípadoch sa to stalo a zlodeji im zobrali celoživotné úspory či dôležité osobné doklady. Pred touto hrozbou sa dá jednoducho chrániť a to aj pomocou domácich trezorov. Teraz nehovoríme o lacných trezoroch, ktoré nájdeme na hoteloch a cez ktoré sa dostane ktokoľvek za veľmi krátky čas. Vravíme o kvalitnom, certifikovanom a dobre stavanom trezore, ktorý skutočne ochráni vaše cennosti pred prípadnými zlodejmi.

Na trhu môžeme nájsť niekoľko druhov trezorov v rôznych prevedeniach či veľkostiach. Je veľmi dôležité zvážiť na čo chceme daný trezor použiť, kde bude trezor umiestnený či aký typ zámku pre nás bude najvhodnejší. Prinášame vám prehľad niekoľkých druhov trezorov.

Požiarne/vodotesné trezory

Stále viac je potrebné mať na pamäti, že požiare môžu vzniknúť a rozšíriť sa doslova za pár minút. V prípade požiaru je nutné aby sa dostali všetky osoby do bezpečia. To prebieha veľmi rýchlo a v tom zhone nie je čas na záchranu peňazí, cenností či na dôležité dokumenty. Požiarny či vodotesný trezor vám všetky veci uchová v bezpečí. Preto ak do svojej domácnosti vyberáte trezor, je vhodné myslieť aj na to či je daný trezor protipožiarny poprípade vodotesný.

Umiestnenie trezoru

Umiestnenie trezoru je tiež veľmi dôležité. Pred kúpou je nutné si rozmyslieť kam daný trezor umiestnite. My odporúčame trezor skryť na miesto kde nie je hneď vidieť. Najlepšie umiestnenie a zabudovane do skrine či za knižnicu.

Stenový trezor

Stenové trezory sú umiestnené v stene. Takéto umiestnenie je jednak neviditeľné – ak na takýto trezor zavesíte obraz a takéto umiestnenie robí z trezora prakticky nedobytný trezor. Trezor zabetónovaný v stene sa nedá vytrhnúť a pre zlodejov je veľmi ťažké dostať sa k jeho obsahu.

Trezor pripevnený k podlahe

Radíme aby ste si trezor pripevnili k zemi resp. do steny a to bez ohľadu na jeho váhu. Či ide o trezor 20kilový alebo 200 kilový vždy je dobré takýto trezor pripevniť. Neexistuje žiadny jednoduchý spôsob akoby mohol zlodej ukradnúť trezor pripevnený k podlahe. Vlámanie do domov býva zväčša veľmi rýchle a preto zlodeji berú všetko čo nie je pripevnené

Existuje veľa miest kde môžete ukryť svoj trezor pred zlodejmi. V článku sme zmienili 3 miesta, ktoré sú najčastejšie. Nech umiestnite svoj trezor kamkoľvek majte vždy na pamäti, že každý trezor je potrebné skryť pred očami zlodejov a každý trezor je nutné dobre pripevniť a to k zemi, k stene alebo zabudovať do steny.

Pridať nový komentár

12 + 2 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod