Sejfy

Sejfy
Fieldset
Anonymný
10. 5. 2019
0 komentárov

Sejfy sú označením pre kategóriu úschovných objektov. Na bezpečnostnom rebríčku sú sejfy pod bezpečnejšími trezormi. Sejfy mávajú nižší stupeň odolnosti proti napadnutiu zlodejom. Zvyčajne sa sejfy vyrábajú ako jednoplášťové a dvojplášťové a zamykajú len na jednu stranu. Norma, ktorá upravuje sejfy v Európskej únii je EN 1143-1. Táto norma začína triedou 0 ktorú je už možné označovať za trezory. Na túto Európsku normu nadväzuje česká norma ktorá rozdeľuje nižšiu bezpečnosť do bezpečnostných tried Z1,Z2 a Z3.

Sejfy a bezpečnostné triedy
Na bezpečnostnej stupnici sú sejfy umiestnené na najnižšej pozícii no aj napriek tomu sú sejfy veľmi obľúbené a používané. Sejfy nemusí mať žiadnu bezpečnostnú triedu no aj napriek tomu odolá náhodnému zlodejovi. Najčastejšie sa na trhu nachádzajú sejfy bez bezpečnostnej triedy alebo v bezpečnostných triedach Z1,Z2 a Z3. Nad bezpečnostnou triedou Z3 je už celoeurópska norma EN 1143-1 a produkty podľa tejto normy sa už označujú ako trezory.

Použitie sejfov
Sejf je veľmi dobrá vec, samozrejme na sejf nesmieme mať prehnané predstavy a nároky. Najčastejšie do sejfov ukladáme aktuálnu hotovosť do 1000€, auto kľúče, pasy, zmluvy alebo napríklad vo firme dokumenty ktoré nemajú zamestnanci vidieť.

Sejfy na zbrane
Použitie sejfov je rôznorodé ale jedna uložená vec najviac dominuje. Sejfy sú najčastejšie používané na uloženie krátkych a dlhých zbraní. Bezpečnostná trieda sejfov splňuje podmienky pre uloženie zbraní podľa zákona č. 190/2003 Z.z.. o strelných zbraniach a strelive. Sejfy v týchto triedach nie sú žiadny nadštandard, len splňujú náležitosti uložené v zákone za prijateľnú cenu. Nezabudnite však na fakt že v prípade uloženia zbrane do sejfu je nutné oddelene uskladniť náboje a uzávery napr. v uzamykateľnej schránke.

Sejfy do steny
Sejfy do steny sú zaujímavá kategória. Všetky výhody sejfov sa ešte rozšíri o jeden dôležitý prvok – ukrytie. Sejfy do steny je možné ukryť niekde za obraz, kalendár  alebo hocikde inde.  Fantázií sa medze nekladú, je možné trezor zamurovať a pred neho umiestniť knižnicu na pántoch. Pokiaľ neinvestujeme do vyššej bezpečnosti, je dobré sejf do steny nejako zamaskovať a nevystavovať na obdiv návštevám. Sejfy majú len základnú bezpečnosť.

Nábytkové sejfy
Nábytkové sejfy majú rovnaké parametre ako sejfy do steny. Veľké plus týchto sejfov je že sú chránené všetky steny sejfu. Primárne sú určené do nábytku a kotvia sa skrz nábytok do steny. Je to z jednoduchého dôvodu, aby Vám sejf prípadný zlodej neodniesol celý. Nábytkový sejf sa taktiež dá zamaskovať, je to napríklad už samotnou skriňou alebo oblečením ... 

Pridať nový komentár

11 + 9 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod