Situácie kedy by ste mali porozmýšľať nad výmenou zámku vo vašich dverách

Situácie kedy by ste mali porozmýšľať nad výmenou zámku vo vašich dverách
Fieldset

Ako vlastník či nájomca bytových či nebytových priestorov dostanete svoje kľúče. Kľúče sú základným prvkom pre otvorenie vašich dverí. Ale taktiež predstavujú symbol dôvery. Existujú určité chyby, ktoré robí nájomca či vlastník priestorov a situácie pri ktorých je nutná výmena zámkov vo vašom domove pretože nemusíte byť jedinou osobou, ktorá môže mať kópiu vašich kľúčov.

 • Ak ste si kúpili novú nehnuteľnosť:
  Otvorenie zámku vo vašej novej nehnuteľnosti vo vás bezpodmienečne vyvoláva vzrušenie ale nemali by ste sa nechať uniesť emóciami a prvou vecou, ktorú by ste mali spraviť je výmena zámku. Kópiu kľúča môžu vlastniť stavebníci, stavitelia a ich zamestnanci, makléri či predchádzajúci majitelia nehnuteľností a preto je veľmi vhodné vymeniť takéto zámky za nové.
 • Ak ste vyhodili zamestnanca:
  Pomsta zo strany bývalého zamestnanca môže byť veľmi nepríjemná. Ak máte vo firme drahé prístroje či tam nechávate hotovosť, je dobré aj v takomto prípade vymeniť zámky na vstupných dverách.
 • Vaša manželka/partner sa odsťahoval:
  Nikdy neviete kedy vás môže čakať pomsta od vašej bývalej polovičky
 • Ukradnuté kľúče:
  Mimoriadna situácia pri ktorej je nutné vymeniť všetky zámky vo vašej dome. Tak nemusíte mať obavy, že vaše kľúče môžu byť zneužité. 
 • Staré zámky
  Aj dverné zámky majú určitú životnosť. Zasúvaním a vysúvaním kľúča sa kľúče obrusujú. Vnútorný mechanizmus sa taktiež odomykaním a uzamykaním opotrebuváva a tak sa môže jedného dňa stať, že sa váš zámok zasekne a zablokuje vaše dvere. Preto je vhodné po pár rokoch meniť takýto zámok za nový.

Zobraziť aktuálnu ponuku cylindrických vložiek

Pridať nový komentár

9 + 11 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod