Systémy generálneho kľúča

Systémy generálneho kľúča
Fieldset

Jedným z najčastejších a nevyhnutných požiadavkou bezproblémového fungovania firiem v trhovom prostredí je spoľahlivé a profesionálne zabezpečenie obchodných a výrobných objektov. Systém generálneho kľúča (ďalej len SGHK) danú požiadavku spĺňa a umožňuje jedným bezpečnostným kľúčom uzamknúť ľubovoľný počet dverí a zároveň Vám dá možnosť určiť a kontrolovať osoby, ktoré môžu do jednotlivých objektov či miestností vstupovať. Systém je vhodný nielen pre firmy , ale aj pre domácnosti korím dáva možnosť komfortne uzamknúť jedným kľúčom napríklad vchodovú bráničku, vstupné dvere, dvere na terasu, garáž alebo pivnicu. Podstatou SGHK je, že jedným kľúčom sa dá odomknúť viac dverí a na základe určených prístupových práv sa zamedzí k nepovoleným vstupom. Systém SGHK slúži k riadeniu pohybu osôb v bytových domoch (spoločné priestory, priestory len pre istý okruh osôb a byty pre jednotlivcov), vo firmách alebo v domácnostiach. Výhodou systému je, že jediným kľúčom sa dajú otvoriť dvere všetkých dverí, ktoré spadajú pod jeho práva.

Hlavné výhody SGHK:

 • Jeden kľúč namiesto celého zväzku
  Jeden kľúč dokáže otvoriť všetky dvere, do ktorých má oprávnená osoba povolený vstup
 • Jednoduchšia evidencia kľúčov
  S aplikáciou systému SGHK získate podrobný rozpis zhotovených kľúčov a ich prístupové práva.
 • Prehľad o prístupových právach
  Na základe prístupových práv riadite prístup osôb do Vaších priestorov. Rozpis práv umožňuje detailným prehľad o tom, kto a kam má prístup.
 • Vysoká úroveň zabezpečenia
  Bezpečnostné vložky s ochrannými prvkami zabránia akémukoľvek pokuse o násilné vniknutie
 • Ochrana kľúčov proti kopírovaniu
  Kľuče je možné objednať len u správcu systému a to po predložení príslušnej bezpečnostnej karty.

Prípadová štúdia – firma

Generálny riaditeľ vlastní jeden generálny kľúč, ktorým dokáže odomknúť všetky prístupové dvere v celej firme (na každé oddelenie vrátane zasadačky, svojej kancelárie, skladu, zamestnaneckých kancelárií a pod.) Generálnemu kľúču sú hierarchicky podriadené hlavné kľúče s obmedzeným prístupom. Vedúca oddelenia tak má prístup všade tam, kam potrebuje v rámci svojho oddelenia, ale nedostane sa do iných sekcií – ani napríklad do kancelárie generálneho riaditeľa. Hlavnému kľúču sú podriadené skupinové kľúče, ktoré radovým zamestnancom umožňujú vstup len do určených miestností v rámci oddelenia. Znemožnený prístup majú do riaditeľovej kancelárie, zasadačky aj do skladu.

Prípadová štúdia – dom

Majiteľ domu má prístup do všetkých miestností a priestorov na svojom pozemku. Používa pritom jeden generálny kľúč s ktorým otvára a zatvára bráničku, hlavný vchod, garáž, záhradný domček, prípadne aj svoju kanceláriu. Aby zabránil vstupu deťom do priestorov ktoré predstavujú riziko, dá pre ne vytvoriť hlavný kľúč (podriadený generálnemu) s prístupom k bráničke, hlavnému vchodu a záhradnému domčeku. Rodina zároveň zamestnáva záhradníka, ktorý so svojím hlavným kľúčom otvorí len bráničku a záhradný domček. Tým sa cudzej osobe zamedzí nedovolený vstup do domu majiteľa. Systém hlavného a generálneho kľúča (SGHK) využijú aj viac generačné domácnosti. Mladšia generácia tak získa súkromie aj keď býva so starými rodičmi a naopak. 

Ako postupovať pri tvorbe SGHK:

 • Najdôležitejšie je zamyslieť sa a ujasniť si čo všetko od systému čakáme a čo doňho chceme zahrnúť. 
 • Spísať si všetky dvere, ktoré chcete zahrnúť do systému SGHK, pomerať dĺžky vložiek a poznačiť tieto údaje do plánu SGHK
 • Ako posledný krok je nutné spísať ľudí resp. oprávnenia, ktorými majú disponovať. To znamená vykrížikovať v pláne SGHK pre každého, ktoré dvere môže otvárať a ktoré nie. Následne je nutné spočítať koľko kľúčov budete potrebovať.
 • Tip: Súčasťou SGHK môžu byť aj visiace zámky na skrinkách či zámky na okenných kľučkách.

Systém generálneho kľúča umožňuje diferencovaný prístup do jednotlivých súčastí systému nositeľovi kľúča. Každý z majiteľov má pridelené prístupové práva a svojím kľúčom otvára príslušné dvere, visiace zámky a pod. Momentálne ponúkame prevedenie systému generálneho a hlavného kľúča (SGHK/GHS) pre vložky značky Mul-T-Lock, FAB a Evva. Ak sa chcete dozvedieť viac o systéme SGHK navštívte našu stránku www.DvereSherlock.sk.

Pridať nový komentár

13 + 4 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod