Trezor vs Sejf

Trezor vs Sejf
Fieldset
Anonymný
10. 5. 2019
0 komentárov

„Aký je rozdiel medzi sejfom a trezorom ?“. Táto otázka sa vyskytuje pomerne často preto sme sa rozhodli spísať pár najdôležitejších rozdielov medzi sejfom a trezorom.

Sejf
Sejf je najčastejšie konštruovaná ako jednoplášťová alebo dvojplášťová schránka s uzamykaním len do jednej strany. Na bezpečnostnom rebríčku sú sejfy umiestnené pod bezpečnejšími trezormi. Sejfy mávajú nižší stupeň odolnosti proti napadnutiu zlodejom. Norma, ktorá upravuje sejfy v Európskej únii je EN 1143-1. Táto norma začína triedou 0 ktorú je už možné označovať za trezory. Na túto Európsku normu nadväzuje česká norma ktorá rozdeľuje nižšiu bezpečnosť do bezpečnostných tried Z1,Z2 a Z3. Najčastejšie do sejfov ukladáme aktuálnu hotovosť do 1000€, auto kľúče, pasy, zmluvy alebo napríklad vo firme dokumenty ktoré nemajú zamestnanci vidieť.

Trezor
Z anglického slova treasure (poklad)je takisto určený k ochrane svojho obsahu. Trezory sú certifikované podľa Európske normy EN 1143-1 alebo odpovedajúcim ČSN/STN normám, akreditovanými certifikačnými skúšobňami.  Trezory môžu byť postavené do priestory s možnosťou kotvenia do podlahy alebo steny, taktiež môžu byť zabetónované do steny. Trezor odporúčame všade tam kde požadujete vysokú ochranu vašej hotovosti, cenín dokumentov atď.
V prípade, že si chcete obsah Vášho trezoru poistiť je potrebné výšku uschovanej hotovosti a cenín v trezore, prebrať s Vašou poisťovňou.

Doporučená bezpečnostná trieda trezoru podľa hodnoty poisteného majetku v trezore:

Bezpečnostná trieda

Počet zámkov

cca. poistná suma

0.

1ks triedy A

9 958 €

I.

1 ks triedy A

16 596 €

II.

1 ks triedy A

39 832 €

III.

1 ks triedy B

132 775 €

IV.

2 ks triedy B

200 000 €

V.

2 ks triedy B

500 000 €

 

Pridať nový komentár

20 + 0 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod