Trezory s vhadzovacím mechanizmom
Vhadzovacie, depozitné alebo trezory s vhadzovacím mechanizmom sú vhodné všade tam kde je potrebné bezpečne odložiť financie, cennosti, kľúče, atď., pričom chceme aby k daným veciam mala prístup len obsluha daného trezoru.
Typickým príkladom sú benzínové pumpy, ale taktiež reštaurácie, obchody, banky a hotely, kde sa časť tržby priebežne vhadzuje do trezoru s vhadzovacím mechanizmom a tak je chránená proti krádeži.
Štrbina, ktorá slúži na vhadzovanie cenností do trezoru je úzka a konštruovaná tak, aby bol trezor ďalej naozaj bezpečný a plnil si svoju funkciu ochrany cenností a majetku.
Vhadzovacie trezory sú vyrábané a certifikované v bezpečnostných triedach. Podľa stupňa ochrany by sme vhadzovacie štrbiny mohli rozdeliť na:
- Štrbiny do trezoru
- Dômyselné mechanizmy napríklad:
- Vhadzovací trezor so šuplíkom
- Vhadzovací trezor cez stenu.
- Vhadzovacie trezory s vysokou bezpečnosťou
Štrbina do trezoru
Jednoduchý otvor do trezoru ľubovoľnej dĺžky a šírky pre pohodlné vhadzovanie napríklad obálky s peniazmi alebo auto kľúčov.
Vhadzovací trezor so šuplíkom
Vytiahnete šuplík, vložíte predmet ktorý sa po zavretí šuplíka prepadne do vhadzovacieho trezoru a tak je zabezpečené, že sa k nemu už nedá dostať. Šuplík tvorí pomyselný filter a v žiadnom okamžiku nie je do vhadzovacieho trezoru otvor.
Vhadzovací trezor cez stenu
Pri tomto trezore platí podobný princíp ako vhadzovacia štrbina lenže trezor sa nachádza v inej miestnosti alebo na druhej strane prepážky.
Vhadzovacie trezory s vysokou bezpečnosťou
Trezor s vhadzovacím otvorom / mechanizmom je náročnejší na konštrukciu, pretože je nutné zabezpečiť vysokú ochranu majetku vo vnútri trezora. Preto sú trezory vyrábané a certifikované v bezpečnostných triedach. Najčastejšie sa na trhu objavujú vhadzovacie trezory certifikované v I., II. a III. bezpečnostnej triede.
Pridať nový komentár