Trezory s vhadzovacím mechanizmom

Trezory s vhadzovacím mechanizmom
Fieldset

Vhadzovacie, depozitné alebo trezory s vhadzovacím mechanizmom sú vhodné všade tam kde je potrebné bezpečne odložiť financie, cennosti, kľúče od áut ... a nechceme aby obsluha k nim mala následne prístup. Typický príklad sú benzínové pumpy, ale taktiež reštaurácie a obchody, kde sa časť tržby priebežne vhadzuje do trezoru s vhadzovacím mechanizmom a tak je chránená proti prepadnutiu.

Keď do trezoru spravíte dieru, strácate tým jeho bezpečnosť. Aj napriek tomuto faktu sa diery do trezorov robia ale len čo najmenšie, úzke, chránené alebo s dômyselnými mechanizmami. Keď je vhadzovací otvor dostatočne chránený môže mať aj bezpečnostnú triedu. Podľa stupňa ochrany by sme vhadzovacie štrbiny mohli rozdeliť na:

  • Štrbiny do trezoru
  • Dômyselné mechanizmy napríklad:
    • Vhadzovací trezor so šuplíkom
    • Vhadzovací trezor cez stenu.
  • Vhadzovacie trezory s vysokou bezpečnosťou

Štrbina do trezoru
Jednoduchý otvor do trezoru ľubovoľnej dĺžky a šírky pre pohodlné vhadzovanie napríklad obálky s peniazmi alebo auto kľúčov.

Vhadzovací trezor so šuplíkom
Vytiahnete šuplík, vložíte predmet ktorý sa po zavretí šuplíka prepadne do vhadzovacieho trezoru a tak je zabezpečené, že sa k nemu už nedá dostať. Šuplík tvorí pomyselný filter a v žiadnom okamžiku nie je do vhadzovacieho trezoru otvor.

Vhadzovací trezor cez stenu
Pri tomto trezore platí podobný princíp ako vhadzovacia štrbina lenže trezor sa nachádza v inej miestnosti alebo na druhej strane prepážky.

Vhadzovacie trezory s vysokou bezpečnosťou
Trezor v vhadzovacím otvorom je náročnejšie chrániť. Takýto trezor má v podstate otvor do trezoru. Dlhú dobu bol vrchol II. Bezpečnostná trieda. V súčasnej dobe je možné trezor vyrobiť tiež vo vysokej III. Triede. Vhod do trezoru je chránený na najvyššej možnej úrovni, aby mohol byť vydaný certifikát na 3. Triedu. S jednoduchou vhadzovacou štrbinou to už nemá nič spoločné. 

Pridať nový komentár

10 + 0 =

20 rokov skúseností

Technická podpora

Držitelia Tech. licencie

Kamenná predajňa

Veľkoobchod maloobchod